Contrast Increase font size Est Rus
Veebiraamatukogu

Log in

Browse:

Categories Authors Narrators Publishers Subject words
Home page Valged ööd

Valged ööd

Author: Cleeves, Ann
Narrator: Karisma, Katrin
Imprint: Tallinn : Eesti Pimedate Raamatukogu, 2018
Duration: 12 hours 16 minutes 18 seconds
Size: 338.6 MB
Format: DAISY 2.02
Publication type: Sound recording
Language: eesti

Summary

Shetlandil on valged ööd. Too aeg aastas, kus linnud laulavad ka keskööl ja päike ei lähegi looja.

Kunstnik Bella Sinclair korraldab kõrvalises Biddista rannikukülas peo, et oma uut kunstiteost tutvustada. Järgmisel päeval leitakse piirkonnast surnukeha, pea jämedast köiest silmuses. Laibale lähemale astunud, märkab Shetlandi uurija Jimmi Perez irvitavat klounimaski. Esimese hooga paistab poodu olevat klassikaline enesetapja. Perez tunneb ohvri ära – see on mälukaotusega võõras, kes oli eelmisel päeval toimunud peol häiriva stseeni korraldanud. Varsti mõistab Perez, et surm ei ole siiski saabunud poodu enda meeleheitliku teo tagajärjel, vaid otsida tuleb külmaverelist ja kaalutlevat mõrvarit. Kuid väike Biddista küla on otsustanud jätta oma saladused enda teada. Siis aga leitakse veel üks laip...

Perez mõistab, et ta peab jõudma lahenduseni enne, kui veel keegi elu kaotab. Kuid käes on meeletu suvi, mil öö ja päev sulavad kokku ja miski pole päris nii nagu paistab.

"Valged ööd" kuulub Ann Cleevesi "Shetlandi" sarja, kirjastuselt Varrak on varem ilmunud sarja esimene osa "Ronkmust". Raamatute põhjal on valminud populaarne BBC telesari "Shetland". Cleeves on avaldanud üle veerandsaja romaani, mida on müüdud üle miljoni eksemplari.
Downloading, listening and reading is available only for the registered users.