Contrast Increase font size Est Rus
Veebiraamatukogu

Log in

Browse:

Categories Authors Narrators Publishers Subject words
Home page Mati Nuude

Mati Nuude

Author: Nuude, Liidia
Narrator: Klaos, Kaire
Imprint: Haapsalu : Haapsalu Sotsiaalmaja, 2019
Duration: 3 hours 17 minutes 48 seconds
Size: 45.7 MB
Format: DAISY 2.02
Publication type: Sound recording
Language: eesti

Summary

Möödumas on 10 aastat sellest ajast kui Eesti esilaulja Mati Nuude (18.02.1941–10.03.2001) meie seast lahkus. Edetabelis oli tal esimene koht, kuid aja seadused on halastamatud – varsti paljud enam ei mäleta või ei tea, kes oli see Mati Nuude – kunagi väga tuntud sportlane ja laulja. See raamat on eeskätt Matist kui inimesest.

Autor on lähtunud Mati Nuude päevikust, sellest, mida mees jutustas oma elust ja millised olid tema mõtted ning oma abielumälestustest. Raamatus on toodud ka paljude tuntud inimeste mälestused Mati Nuudest (Taimu Viir, Jaan Talts, Ivo Linna, Erich Krieger, Ada Lundver jt). 2011. a. veebruaris möödub ka 70 aastat Mati Nuude sünnist.

Mati Nuude elu ja tegevus väärivad lugupidamist, sest ta on jätnud nii tõstesporti kui ka Eesti kultuuriellu oma jälje. Ta oli meie rahva lemmik, kuid tema kuulsus ületas ka Eesti piire. Raamatus on toodud mitmed värvikamad seigad Mati Nuude elust. Lugeja saab naerda, kohati aga võivad ka pisarad silma tulla – Mati elutee juba lapsepõlvest alates käis järskude käänakute, tõusude ja langustega. Mehe ellu mahtus kõik, nii ülim rõõm kui ka rasked pettumused, kurjus ja headus, õnn ja õnnetus.
Downloading, listening and reading is available only for the registered users.