Contrast Increase font size Est Rus
Veebiraamatukogu

Log in

Browse:

Categories Authors Narrators Publishers Subject words
Home page Iluküla

Iluküla

Imprint: Tallinn : Eesti Pimedate Raamatukogu, 2020
Duration: 12 hours 31 minutes 54 seconds
Size: 345.8 MB
Format: DAISY 2.02
Publication type: Sound recording
Language: eesti

Summary

1936. aastal saabub Berliinist Eestisse orvuks jäänud Arina Linden, kes otsib oma juuri Iluküla-nimelisest perekonnamõisast. Ta ei leia Ilukülas eest vanaisa, nagu lootis, vaid Felix Helbrichi ja tema pere. Kunagistest mõisaelanikest on elus veel vaid onu Konstantin ja vana eestlannast lapsehoidja.

Kõik on hoopis teisiti, kui Arina ette kujutas. Vana maja paistab küll elus olevat, ent tubades heljub midagi kummalist ja nähtamatut. Saladuseloori mähkunult tundub sinises salongis ikka veel viibivat ammu kadunud vanatädi, kelle ülestähendustest selgub Arina päritolu saladus. Baltisaksa noortega suheldes avastab ta enda jaoks uue maailma ning sirgub enesekindlaks nooreks naiseks.

Eestimaal sündinud ja kasvanud Käthe von Roeder-Gnadebergi ajasturomaan "Iluküla" muudab elavaks ammumöödunud aegade hurma. Romaani sündmused toimuvad aastatel 1936-1989, enne Euroopale, sealhulgas Eestile osaks saanud ajalookataklüsme. Teosest saame teada, kuidas elasid kõrvu baltisakslased, eesti talurahvas ja vene emigrandid.
Downloading, listening and reading is available only for the registered users.