Avaleht Aafrika kivine südamik : reisimärkmeid Etioopiast

Aafrika kivine südamik : reisimärkmeid Etioopiast

Esitaja: Rei, Leino
Ilmumisandmed: Tallinn : Eesti Pimedate Raamatukogu, 2015

Etioopia on küll kauge maa, aga eestlaste teadvuses on ta ammugi oma koha leidnud. Tallinna komandandiks oli 18. sajandil Peeter Suure moorlane, Etioopiast pärit ja Berbeeria rannikult röövitud ning Venemaale toodud Abram Hannibal. 20. sajandi esimesel poolel püüdsid mõned ettevõtlikud eestlased Addis Abebas äri ajada ja Tartu tudengid laulsid 1930. aastail haledat armastuslaulu, mille lõpuridades lubasid nad Abessiinia sõtta minna ja seal oma murtud südamele kurva otsa leida.

Nüüd saab Etioopia kristliku ajaloo, värvikate pärismaalaste, Niiluse lätete ja kivise looduse juurde sõita kaasaegsete turismifirmade abil. Ja Indrek Jääts on kirjutanud ka esimese eestikeelse reisiraamatu Etioopia kohta. Siin on seiklust ja ajalugu, mida tasub uurida.
(Tiit Pruuli, Etioopia armastaja)