Главная страница Kui elevandid nutavad : loomade tundeelu

Kui elevandid nutavad : loomade tundeelu

Исполнитель: Tischler, Milvi
Выходные данные: Tallinn : Eesti Pimedate Raamatukogu, 2004

Loomade tunnetes ei kahtle keegi, kellel on olnud koer, kass või hobune. Aga mida me teame metsloomade tunnetest ja võimetest? Jeffrey Moussaieff Masson toob oma raamatus erakordseid näiteid - piisonitest, kes tunnevad rõõmu liulaskmisest, ahvidest, kes leinavad oma kaaslasi, elevantidest, kes nutavad kohtumisel rõõmust, papagoidest, kes ei korda päheõpitud sõnu, vaid vastavad kõneluse mõttele vastava fraasiga. Rohked värvikad näited tõestavad veenvalt seda, mida tavainimesed on alati teadnud, kuid teadlased eitanud (ja enamik neist eitab siiani) - loomadel on emotsioonid, nad rõõmustavad, kannatavad, tunnevad üksindust, leina, muret, armukadedust ja uudishimu.