Главная страница Eks ta ole : Kurt Vonnegut: elu

Eks ta ole : Kurt Vonnegut: elu

Автор: Shields, Charles J.
Исполнитель: Ots, Andres
Выходные данные: Tallinn : Eesti Pimedate Raamatukogu, 2014
Предметные слова: biograafiad / kirjanikud / Ameerika / Vonnegut, Kurt, 1922-2007 / heliraamatud

Kurt Vonnegut on üks väheseid Ameerika kirjanduse suurmeistreid, selline, kelleta Ameerika kirjandus kui selline oleks oluliselt vähem väärt kui praegu. Charles Shields kogus selleks elulooraamatuks materjali viis aastat, vesteldes sadu kordi Vonneguti enda, tema laste, sõprade ja naabritega, ning põhjaliku ettevalmistustöö tulemus on ka selgelt näha: Vonneguti keeruline, tihti vasturääkiv, kuid väga põhimõttekindel isik avaneb lugeja ees kogu oma vonnegutlikus tragikoomilisuses ning käsitlemata ei jää ka tema rikkalik looming.