Главная страница Pagulusse : lugu elust, sõjast ja rahust

Pagulusse : lugu elust, sõjast ja rahust

Автор: Toona, Elin
Исполнитель: Margiste, Anne-Reet
Выходные данные: Tallinn : Eesti Pimedate Raamatukogu, 2017

Nii nagu paljudest eestlastest, said ka Liki ja Elin Toonast ning Ella Ennost 1944. aastal paadipõgenikud. Mälestusteraamatus "Pagulusse. Lugu elust, sõjast ja rahust" räägib Elin Toona oma lapsepõlvest Haapsalus, teekonnast üle mere, jõudmisest Saksamaale, sõja viimasest hirmsast aastast Saksamaal kesk pommitamisi ja ohte ning hilisemast pagulaselust Inglismaal, tehes ränka tööd ning võideldes vaesusega. Niisamuti on juttu ka Elini ema südikusest perekonna juhtimisel läbi sõjakeerise ja vanaema vankumatust armastusest ja hoolest, mis rängas lapsepõlves Elinile alati toeks oli. See on karm ja aus, samas südamlik ja liigutav lugu neist rasketest aastatest, teise põlvkonna pagulaste probleemidest võõrsil ja lõpuks põgusamalt ka koju tagasi jõudmisest hulk aastaid hiljem, vabas Eestis.