Контраст Шрифт крупнее Est Eng
Veebiraamatukogu

Вход

Просмотр:

Категории Авторы Исполнители Издатели Предметные слова

Urbanowiczid

Автор: Kaljund, Hinge
Исполнитель: Margiste, Anne-Reet
Выходные данные: Tallinn : Eesti Pimedate Raamatukogu, 2017
Время звучания: 12 ч. 53 мин. 53 сек.
Размер: 355.8 MB
Формат: DAISY 2.02
Тип издания: Звукозапись
Язык: eesti

Аннотация

17. sajandi algus Euroopas, ajastu, mille on romantiliseks kirjutanud Alexandre Dumas vanem oma romaanis "Kolm musketäri". Samal ajal, kui Prantsusmaal kemplevad omavahel musketärid ja kardinali kaardiväelased, on Krimmi steppides, Metsikutel Väljadel laagris pan Michael Urbanowicz oma sõjameestega. Peatselt kannab lahingutee teda Poola kuninga vägede koosseisus Smolenski ja Moskva alla...

Nii algab ajalooline romaan "Urbanowiczid", perekonnasaaga, mis lõpeb rohkem kui 350 aastat hiljem kodusel Virumaal, peategelasteks 12 põlvkonda Urbanowicze. Viis esimest põlvkonda Urbanowiczepidasid oma eluvõitlusi kaugel Poolamaal, Lublini lähedal, aastal 1730 aga saadeti pan Urbanowicz duelli pidamise eest välja Tsaari-Venemaa Eestimaa kubermangu ning edasi kandubki tegevus Virumaa metsade vahele, kus Urbanowitczid pidasid erinevates mõisates peamiselt möldri või veskimehe ameteid.

Lugeja on tunnistajaks nende elusaatustele pöördeliste ajaloosündmuste taustal: Rzeczpospolita, Poola sõjad Venemaa, Türgi ja Rootsiga, Põhjasõda, Napoleoni sõjakäik Venemaale, Vene-Jaapani sõda, I Maailmasõda, Vabadussõda... Igal pool võitles ka Urbanowicze, olgu siis kas oma kuninga, tsaari, kodumaa või vabaduse eest.
Скачать, слушать и читать могут пользователи, имеющие разрешение администратора.