Контраст Шрифт крупнее Est Eng
Veebiraamatukogu

Вход

Просмотр:

Категории Авторы Исполнители Издатели Предметные слова

Valged ööd

Автор: Cleeves, Ann
Исполнитель: Karisma, Katrin
Выходные данные: Tallinn : Eesti Pimedate Raamatukogu, 2018
Время звучания: 12 ч. 16 мин. 18 сек.
Размер: 338.6 MB
Формат: DAISY 2.02
Тип издания: Звукозапись
Язык: eesti
Предметные слова: inglise kirjandus / ilukirjandus / romaanid / kriminaalromaanid / heliraamatud

Аннотация

Shetlandil on valged ööd. Too aeg aastas, kus linnud laulavad ka keskööl ja päike ei lähegi looja.

Kunstnik Bella Sinclair korraldab kõrvalises Biddista rannikukülas peo, et oma uut kunstiteost tutvustada. Järgmisel päeval leitakse piirkonnast surnukeha, pea jämedast köiest silmuses. Laibale lähemale astunud, märkab Shetlandi uurija Jimmi Perez irvitavat klounimaski. Esimese hooga paistab poodu olevat klassikaline enesetapja. Perez tunneb ohvri ära – see on mälukaotusega võõras, kes oli eelmisel päeval toimunud peol häiriva stseeni korraldanud. Varsti mõistab Perez, et surm ei ole siiski saabunud poodu enda meeleheitliku teo tagajärjel, vaid otsida tuleb külmaverelist ja kaalutlevat mõrvarit. Kuid väike Biddista küla on otsustanud jätta oma saladused enda teada. Siis aga leitakse veel üks laip...

Perez mõistab, et ta peab jõudma lahenduseni enne, kui veel keegi elu kaotab. Kuid käes on meeletu suvi, mil öö ja päev sulavad kokku ja miski pole päris nii nagu paistab.

"Valged ööd" kuulub Ann Cleevesi "Shetlandi" sarja, kirjastuselt Varrak on varem ilmunud sarja esimene osa "Ronkmust". Raamatute põhjal on valminud populaarne BBC telesari "Shetland". Cleeves on avaldanud üle veerandsaja romaani, mida on müüdud üle miljoni eksemplari.
Скачать, слушать и читать могут пользователи, имеющие разрешение администратора.