Contrast Increase font size Est Rus
Veebiraamatukogu

Log in

Browse:

Categories Authors Narrators Publishers Subject words
Home page Aja jälg kivis : Belgia, Holland, Luksemburg

Aja jälg kivis : Belgia, Holland, Luksemburg

Author: Erilaid, Helgi
Narrator: Koni, Urve
Imprint: Tallinn : Eesti Pimedate Raamatukogu, 2014
Duration: 6 hours 20 minutes 52 seconds
Size: 175.4 MB
Format: DAISY 2.02
Publication type: Sound recording
Language: eesti

Summary

Vikerraadio sarjast "Aja jälg kivis" välja kasvanud seitsmes raamat viib lugeja kolme Euroopa riiki, mis moodustasid 1958. aastal sõlmitud lepingu alusel Beneluxi majandusühenduse. BElgium, NEtherland, LUXembourg. Belgia, Holland ja Luksemburg. Kaks esimest on ka Madalmaadena tuntud.

Alustame rännakut Brüsseli ajaloolisest turuväljakust Grote Marktist ja jalutame edasi mööda Euroopa pealinna, et imetleda uuendusmeelse arhitekti Victor Horta põnevaid juugendpaleesid. Edasi tuleb sadamalinn Antverpen oma uhke ja vägeva Jumalaema kirikuga ning kanalitega lõhestatud ajalooline vanalinn Brügge, kus on kaunis raekojahoone ning Euroopa vanim Püha Johannese haigla. Uurime järele, mida kujutavad enesest keskaegsed riidehallid Ypres'is ja Brügges.

Hollandis alustame Amsterdami Riigimuuseumist ja vaatame ringi Rembrandti majas. Ajaloolises Delftis köidab tähelepanu suursugune Mauritshuis, praegune Kuninglik Maaligalerii. Elegantses ja kuninglikus Haagis peitub veel üks linn, Madurodam - uskumatult võluv meistritöö, minilinn, milles leidub tuntud ehitisi kogu Hollandist. Tähelepanuta ei saa jätta ka Utrechti lähedal asuvat Kasteel De Haari lossikompleksi.

Ja lõpuks võtab meid sõbralikult vastu tillukese hertsogiriigi Luksemburgi pealinn Luxembourg, kus jääb mulje, et see paik on tema elanike jaoks tõeline väike paradiis.

Unustamatuid reisielamusi!
Helgi Erilaid
Downloading, listening and reading is available only for the registered users.