Contrast Increase font size Est Rus
Veebiraamatukogu

Log in

Browse:

Categories Authors Narrators Publishers Subject words
Home page Aafrika armastuslugu : armastus, elu ja elevandid

Aafrika armastuslugu : armastus, elu ja elevandid

Narrator: Karmo, Diana
Imprint: Tallinn : Eesti Pimedate Raamatukogu, 2015
Duration: 12 hours 20 minutes 51 seconds
Size: 340.1 MB
Format: DAISY 2.02
Publication type: Sound recording
Language: eesti

Summary

Daphne Sheldrick on välja töötanud ainulaadse piimasegu vastsündinud elevandi- ja ninasarvikupoegadele ning ta on esimene inimene, kellel on õnnestunud üles kasvatada vastsündinud elevant.

Daphne Sheldrick on oma osavõtlikkuse ja mõistvuse, aastatepikkuse Keenia rikkaliku looduse jälgimise ning õigete kasvatusmeetoditega päästnud lugematul hulgal elevandi-, ninasarviku- ja paljude teiste loomade poegi kindlast surmast.

Daphne Sheldrick kirjeldab hellades ja liigutavates memuaarides oma hämmastavaid suhteid suure hulga loomaorbudega, teiste seas esimese armastatud loomakese, niiskesilmse antiloobi Bushi, kääbusmangusti Rikki-Tikki Tavi, agara kangurlinnu Gregory Pecki, üleannetu sebra Hupperty ja majesteetliku elevandi Eleanoriga, kellega Daphne on üle neljakümne aasta sõprust pidanud.

Ühtlasi on see Daphne ja Tsavo rahvuspargi kuulsa ülema David Sheldricki imepärase ja südantlõhestava armastuse lugu. Nende sügav kirglik armastus, Davidi erakordsed teadmised loodusest ning tema traagiline enneaegne surm said Daphne paljude ettevõtmiste ajendiks, millest tuntuimad on maailmakuulsa David Sheldricki looduskaitsefondi ja Nairobi rahvuspargi loomaorbude lasteaia rajamine, kus Daphne töötab tänapäevani.
Downloading, listening and reading is available only for the registered users.