Contrast Increase font size Est Rus
Veebiraamatukogu

Log in

Browse:

Categories Authors Narrators Publishers Subject words
Home page Viimane võimalus näha : Douglas Adamsi jälgedes

Viimane võimalus näha : Douglas Adamsi jälgedes

Narrator: Rei, Leino
Imprint: Tallinn : Eesti Pimedate Raamatukogu, 2016
Duration: 10 hours 43 minutes 21 seconds
Size: 295.6 MB
Format: DAISY 2.02
Publication type: Sound recording
Language: eesti

Summary

Kahekümne aasta eest lõi zooloog Mark Carwardine kampa nüüdseks meie seast lahkunud Douglas Adamsiga, kes on kirjutanud "Pöidlaküüdi reisijuhi galaktikasse", ning üheskoos asusid nad teedrajavale ekspeditsioonile, rännates maailma enimohustatud loomade otsinguil mööda maailma.

Nüüd on Mark liitunud ühe Douglase lähema sõbra, geniaalse koomiku Stephen Fryga ning vaatab, kuidas kõigil neil loomadel praegu käpp käib. Raamatus "Viimane võimalus näha" ning sellega kaasnevas BBC telesarjas käime nende uskumatute tüüpidega kaasas kuuel erineval reisil, mis viivad nad Amazonase auravatest vihmametsadest Uus-Meremaa jäistele mäetippudele ning Kesk-Aafrika sõjapiirkonna servast Vaikse ookeani põhjaosa lähistroopilisse paradiisi. Oma teel otsivad nad maailma veidramaid, erakordsemaid ja kõige suuremas hädas olevaid loomi: näiteks on seal üks suur, must ja unine loom, keda võib kergesti pidada ebatavaliselt loiuks mudahunnikuks, papagoi, kelle laul kõlab nagu Pink Floydi avaldamata jäänud stuudiosalvestised, kandilise koonuga ninasarvik, surmava süljega lohe, üks umbes Boeing 737 pikkune loom ning elukas, kes kõige tõenäolisemalt ilmuks lagedale kosmoselaeva laadimisluugist.

Nende lustakas, meelelahutuslik, teabeküllane ja mõtlemapanev lugu on ainulaadne pilguheit kaduvasse maailma meie ümber.
Downloading, listening and reading is available only for the registered users.