Contrast Increase font size Est Rus
Veebiraamatukogu

Log in

Browse:

Categories Authors Narrators Publishers Subject words
Home page 31. korruse hukk ; Mees, kes haihtus nagu suits

31. korruse hukk ; Mees, kes haihtus nagu suits

Narrator: Orav, Aksel
Imprint: Tallinn : Eesti Pimedate Ühing, 1987
Duration: 11 hours 43 minutes 22 seconds
Size: 323.5 MB
Format: DAISY 2.02
Publication type: Sound recording
Language: eesti

Summary

Per Wahlöö (1926-1975) ja Maj Sjöwall (1935) on rahvusvahelise tunnustuse võitnud rootsi kirjanikepaar, kes kahasse on kirjutanud kümnest romaanist koosneva sarja detektiiv Martin Becki ja tema kolleegide juhtumustest, kõik alapealkirja all "Romaan ühest kuriteost".

Selles kogumikus avaldatud kahe romaani kohta, tuleks lugejal teadmiseks võtta, et "Mees, kes haihtus nagu suits" tegevus toimub 1960-ndate aastate algul, mil Ida-Lääne vaheline pinge alles hakkas hajuma ja Budapestis oli siin-seal veel silmaga näha 1956. a. kontrrevolutsiooni jälgi.

"31. korruse hukk" on aga tulevikuvisioon, hoiatusromaan ajast, mis kunagi ei tohiks saabuda. Rahuloluühiskonnast, kus inimese ihulised vajadused on rahuldatud, kuid vaimselt on ta surutud alaealise tasemele. Üldise heaolu taustal on probleemideks enesetapud, alkoholi kuritarvitamine ja sündivuse vähenemine, mille aga ajakirjandus osavalt oskab maha vaikida. Õilmitseb "muretu meelelahutus" ja ajakirjanikke kammitseb põhimõte "Tõde on kaup, mida tuleb käsitleda suure ettevaatlikkusega, sest pole sugugi kindel, et kõik taluvad seda sama hästi kui sina".
Downloading, listening and reading is available only for the registered users.