Contrast Increase font size Est Rus
Veebiraamatukogu

Log in

Browse:

Categories Authors Narrators Publishers Subject words
Home page Verev keskpäevataevas

Verev keskpäevataevas

Narrator: Ots, Andres
Imprint: Tallinn : Eesti Pimedate Raamatukogu, 2018
Duration: 14 hours 56 minutes 25 seconds
Size: 412.3 MB
Format: DAISY 2.02
Publication type: Sound recording
Language: eesti

Summary

Raamatute "Romanovid" ja "Jeruusalemm" autorilt on Moskva triloogia raames ilmunud romaanid "Sašenka" ja "Ühel talveööl". Triloogia kolmanda romaani tegevus toimub Teise maailmasõja ajal Stalingradi lähedal palavas stepis, kus toimuvad 20. sajandi viimased suuremad ratsaväelahingud.

Benja Golden, kes on Gulagis vangina kuritegude eest, mida ta pole teinud, ühineb kasakatest ja kurjategijatest moodustatud karistuspataljoniga, et võidelda sakslaste vastu. Temast saab ratsaväelane ning ühel 1942. aasta juulikuu palaval päeval saadetakse tema ja ta kaaslased enesetapumissioonile vaenlase tagalasse – aga kas nende seas on reetur? Ainus, keda Benja tõesti usaldada saab, on tema hobune Hõbesokk, aga armu pole tal sõjas kusagilt loota.

Kümne päeva jooksul avanevad meie silme ees Benja sõda Lõuna-Venemaa steppides, Stalini sepitsused Kremlis, äge tundelahvatus Benja ja itaallannast meditsiiniõe vahel, Stalini tütre ja Nõukogude sõjakorrespondendi armulugu – see on rabav lugu kirest, vaprusest ja ellujäämisest, kus reetmist võib alatasa oodata, surm on vaid südametukse kaugusel ning armastus, olgugi põgus, pakub ainsat lunastust tapatalgutest.

Raamatule eelnevad "Sašenka" ja "Ühel talveööl".
Downloading, listening and reading is available only for the registered users.