Contrast Increase font size Est Rus
Veebiraamatukogu

Log in

Browse:

Categories Authors Narrators Publishers Subject words
Home page Hapu tüdruk : ümber jutustatud William Shakespeare'i "Tõrksa taltsutus"

Hapu tüdruk : ümber jutustatud William Shakespeare'i "Tõrksa taltsutus"

Author: Tyler, Anne
Narrator: Tislar, Doris
Imprint: Tallinn : Eesti Pimedate Raamatukogu, 2018
Duration: 5 hours 31 minutes 16 seconds
Size: 152.4 MB
Format: DAISY 2.02
Publication type: Sound recording
Language: eesti

Summary

Pulitzeri preemia laureaat Ann Tyler toob lugejateni vaimuka ja hoogsa uusverisooni Shakespeare’i armastatud komöödiast "Tõrksa taltsutus".

Kate Battista on oma eluga ummikus. Ta ei mõista, kuidas on saanud temast pelgalt ekstsentrilise isa ja ennast täis õe majapidajanna. Olukorda ei tee paremaks probleemid tööl – ehkki tema eelkooliealised hoolealused teda jumaldavad, pole nende vanemad sugugi rahul Kate’i ootamatute avalduste ja otsekohese maneeriga.

Kate’i isal, teadlasel dr Battistal, on aga omad mured. Pärast aastatepikkusi pingutusi akadeemilisel rindel on läbimurre lõpuks ometi käeulatuses. Tema teadustöö võiks tuua abi miljonitele. Kui poleks üht tüütut probleemi: tema assistent Pjotr tahetakse maalt välja saata. Ja ilma Pjotrita kukuks kõik kokku.

Dr Battista mõtleb välja pöörase plaani, kuidas Pjotri väljasaatmist takistada, ja nagu tavaliselt, loodab ta seejuures Kate’i ennastohverdavale abile. Ent Kate on marus. Seekord läheb isa küll üle piiri! Kuid peagi vaatab Kate asja juba sootuks uue nurga alt.

Kirjastuse Hogarth julge ja ambitsioonikas sari toob lugejateni meie aja silmapaistvamate kirjanike tänapäevased tõlgendused Shakespeare’i teostest. Varem on samas sarjas ilmunud Howard Jacobsoni "Shylock on mu nimi" ja Jeanette Wintersoni "Sel pikal ajal".
Downloading, listening and reading is available only for the registered users.