Contrast Increase font size Est Rus
Veebiraamatukogu

Log in

Browse:

Categories Authors Narrators Publishers Subject words
Home page Ma nägin Königsbergi suremas : ühe arsti päevaraamatust

Ma nägin Königsbergi suremas : ühe arsti päevaraamatust

Narrator: Rekkaro, Anne
Imprint: Haapsalu : Haapsalu Sotsiaalmaja, 2018
Duration: 10 hours 4 minutes 58 seconds
Size: 277.6 MB
Format: DAISY 2.02
Publication type: Sound recording
Language: eesti

Summary

Hans Deichelmann, kodanikunimega Johann Schubert, sündis 1906. aastal Würzburgis. Peale arstiteaduskonna lõpetamist Würzburgi Ülikoolis asus ta 1937. aastal tööle Königsbergi Hügieeniinstituuti, Saksamaa kapituleerumise järel 1945. aastal jäi arsti ja patoloogina tööle Königsbergi Halastushaiglasse.

"Ma nägin Königsbergi suremas" on arsti üksikasjalik päevaraamat ajast, kui nõukogude väed olid vallutanud nii Ida-Preisimaa kui selle pealinna Königsbergi (praegune Kaliningrad). Teine maailmasõda oli lõppenud ja kohalik tsiviilelanikkond, peamiselt naised, lapsed ja väeteenistuseks kõlbmatud mehed, lootsid venelaste valitsemise all oma eluga rahulikult edasi minna. Milline saatus neid sadu tuhandeid inimesi ees ootas ja kas nende ootused-lootused täitusid?

Mõistetavatel põhjustel (Saksamaal ei söandata siiani avalikult tollest ajaloo perioodist tõtt rääkida), avaldas Johann Schubert oma mälestused esmakordselt 1949. aastal Hans Deichelmanni varjunime all järjejutuna Aacheni päevalehes "Aachener Nachrichten".
Downloading, listening and reading is available only for the registered users.