Contrast Increase font size Decrease font size Est Rus
Veebiraamatukogu

Log in

Browse:

Categories Authors Narrators Publishers Subject words
Home page Daami portree

Daami portree

Author: James, Henry
Narrator: Lill, Mari
Imprint: Tallinn : Eesti Pimedate Ühing, 1979
Duration: 30 hours 56 minutes 7 seconds
Size: 641.2 MB
Format: DAISY 2.02
Publication type: Sound recording
Language: eesti

Summary

Henry Jamesi ühe tuntuma romaani "Daami portree" (1881) peategelane on Isabel Archer, noor, kaunis ja avameelne, ehk pisut naiivne Uuest Maailmast pärit naine. Kui Isabel oma rikka tädi saatel Euroopasse kolib, loodab too näha oma noort sugulast peagi pruutkleidis. Isabelil on palju kosilasi, kelle hulgast ta valib pealtnäha just kõige õigema. See on lugu armastusest ja reetmisest, kus hoolimata kõigist püüdlustest jäävad alati võitjaks saatuse eripalgelised käigud.

Sügavate psühholoogiliste romaanidega kuulsust kogunud Ameerika päritolu kirjanik ja kriitik Henry James (1843–1916) oli arvamusel, et hea kirjandusteos peaks olemuselt sarnanema intelligentse vestlusega. James, kes veetis suure osa oma elust Euroopas, kajastab oma teostes tihtipeale Vana ja Uue Maailma vastuolusid ja eripärasid.

Henry Jamesi hinnatakse kõrgelt eelkõige oskuse pärast kirjeldada paeluvalt oma värvikate karakterite kõige sügavamaid iseloomujooni ja omadusi, kasutades selleks aeg-ajalt ka pisut mängulist huumorit ning demonstreerides ühtlasi suurepärast keelekasutust.
Downloading, listening and reading is available only for the registered users.