Kontrastsus Suurenda teksti Vähenda teksti Eng Rus

Maht: 388 KB
Vorming: HTML
Laad: Elektrooniline teavik

Eesti Vabariigi sünnist kuni sajanda aastapäevani viinud pöördeline sündmustik peegeldub ka meie laevade saatuses. Raamat "100 aastat kiilu all. Eesti lugu laevades" toob need haaravad ja erakordsed lood meie ette. Mõned nendest lugudest on tuttavad paljudele, teised jällegi vähem ning mõni laev seilab oma looga rambivalgusesse üldse esmakordselt. Iga aastat perioodil 1918–2017 tähistab raamatus üks laev, millega seoses on just sel aastal toimunud mingi märgiline sündmus. See võib olla laeva valmimise või hukkumise aasta, kuid ka Eesti lipu all üle ekvaatori sõitmine, Rootsist Ameerika Ühendriikidesse põgenemine või Tallinnast lähtuvate kruiisireiside alustamine Läänemerel. Meie keerulisest saatusest tingituna on ka laevade ahtrilipud erinevad, ent Eestiga ühendav lüli on alati olemas.

Ajaloolised sündmused ei ole küsinud laeva tüüpi ning seega on Eesti lugude mitmekesises laevastikus nii reisilaevad, sõjalaevad, kaubalaevad, purjekad, aurikud, jõelaevad kui ka teised alused.