Главная страница Новый Нечистый из Пекла ; Королю холодно

Исполнитель: Маркачева, Татьяна
Выходные данные: Таллинн : Эстонская библиотека для слепых, 2006
Язык: vene
Предметные слова: eesti kirjandus / ilukirjandus / romaanid / näidendid / heliraamatud

Raamat sisaldab kahte Anton Hansen Tammsaare teost.

Romaanis "Новый Нечистый из Пекла" püütakse teada saada, kas inimene on võimeline oma elu sel kombel elama, et pärast surma pääseks tema hing taevasse. Selleks tuleb Vanapagan inimesena maa peale, et õndsaks saada. See on sügavalt kodanliku ühiskonna vastuoludesse süüviv teos, mis lahkab globaalprobleemi - inimese ekspluateerimist inimese poolt ja selle tagajärgi.

"Королю холодно" on satiiriline ja allegooriline näidend autoritaarsetest valitsusrežiimidest, hoiatatakse totalitaarsete riigisüsteemide eest - pilke all on fašism, sh. hitlerism, stalinism ja vapsism.