Главная страница Hingehobune Iwan : lapsepõlv sõja ja rahu vahel

Автор: Buchholz, Heinz
Исполнитель: Grünberg, Anu
Выходные данные: Võru : Pimedate Infoühing Helikiri, 2011

Raamatu autor pärineb Ida-Preisimaalt Leedu piiri äärsest jõukast talust. Sõja kaotamine tõi Ida-Preisimaa elanikele kaasa raskeid elumuutusi, mis tabuteemana oli sõjajärgse ühiskonna poolt pikka aega maha vaikitud. 13-aastase poisi silmade ja arusaamade läbi jõuab lugejani nii möödunud rahulik elu kodutalus kui ka košmaarsed elamused põgenemisteel pealetungivate nõukogude vägede eest ja kurnav võitlus ellujäämise nimel sõjajärgsetel aastatel. Õnneliku juhuse tõttu Heinzi omaks saanud hobune Iwan aitab kogu perel nii mõnestki eluohtlikust olukorrast tervena pääseda. Nutika ja usaldava hobuse sõprus pakub poisile rasketel aegadel suurt hingelist tuge ja leevendust.