Главная страница Tee Jeruusalemma. [Triloogia I osa]

Исполнитель: Rei, Leino
Выходные данные: Tallinn : Eesti Pimedate Raamatukogu, 2014
Размер: 444 MB
Предметные слова: ilukirjandus / romaanid / ajaloolised romaanid / rootsi kirjandus / heliraamatud

"Tee Jeruusalemma" on esimene osa ristisõdade ajastut kujutavast romaanitriloogiast. Selles on jõudu, põnevust ja eepilist haaret.

Issanda aastal 1150 sünnib Arnäsi mõisas Vänerni järve kaldal Arn Magnusson. Ta saab oma aja kohta väga hea vaimuliku ja ilmaliku hariduse Varnhemi kloostris. Poiss õpib käsitsema vibu ja mõõka nagu tarmukas ja kartmatu rüütel. Naasnud 17-aastaselt isatallu võimuvõitlustest killustunud Lõuna-Rootsis, kistakse Arn troonipretendentide intriigidesse. ja siis veel armastus. Õnnetuseks kahe õe vastu. Süü lunastamiseks saadetakse Arn templirüütlina Pühale Maale. Teekond Jeruusalemma on alanud.

Raamatule järgnevad "Templirüütel" ja "Riik tee lõpus".