Contrast Increase font size Est Rus
Veebiraamatukogu

Log in

Browse:

Categories Authors Narrators Publishers Subject words
Home page Kuninganna vanne

Kuninganna vanne

Author: Gortner, C. W.
Narrator: Haug, Aiki
Imprint: Tallinn : Eesti Pimedate Raamatukogu, 2015
Duration: 18 hours 39 minutes 10 seconds
Size: 514 MB
Format: DAISY 2.02
Publication type: Sound recording
Language: eesti

Summary

Mitte keegi ei uskunud, et mulle oli ette määratud suur tulevik...

Nii algab Isabella (Isabeli) lugu ajaloo ühest kõige kuulsamast ja vastuolulisemast kuningannast. Tunnustatud kirjanik C. W. Gortner manab vaimusilma ette naise varajased tormilised aastad, kelle müütiline tõus võimule pidi muutma monarhiat, riiki ja maailma.

Noor Isabella on vaevalt teismeline, kui tema ja ta vend sunnitakse kodust lahkuma, et hakata elama õukonnas nende poolvenna kuningas Enrique ja tema pahura sepitseva kuninganna valvsa silma all. Isabellat ähvardab hädaoht, kui temast saab soovimatu ettur vandenõus Enrique troonilt kukutamiseks. Kahtlustatud reetmises ja vangistatud, astub ta ohtlikku rada, lõhki rebitud erinevate jõudude vahel, kuni leiab end seitsmeteistkümne aasta vanuses järsku Kastiilia, Hispaania suurima kuningriigi pärijana. Sattunud eluohtlikku konflikti, on ta otsustanud trooni kindlustamiseks abielluda ainsa mehega, keda ta armastab – Aragóni printsi Fernandoga.

Kui nad ühendavad kaks kuningriiki ühe krooni, ühe riigi, ühe usu alla, seisavad Isabella ja Fernando silmitsi vaenlastest ahistatud vaesunud Hispaaniaga. Kui lõunapoolse domeeni Granada maurid sõja kuulutavad, puhkeb äge võitlus iidse vaenlase vastu, mis paneb proovile Isabella otsustavuse, julguse ja kindla usu oma saatusse.

"Kuninganna vanne" viib meid Segovia hunnitutest paleedest Granada lahinguväljadele, Sevilla intriigidest kubisevatesse aedadesse, haarab kaasa riigi tormilisse loomisprotsessi ning tõstab esiplaanile kõiki raskusi trotsinud erakordselt lummava naise – Kastiilia Isabella.
Downloading, listening and reading is available only for the registered users.