Контраст Шрифт крупнее Est Eng
Veebiraamatukogu

Вход

Просмотр:

Категории Авторы Исполнители Издатели Предметные слова

Kuninganna vanne

Автор: Gortner, C. W.
Исполнитель: Haug, Aiki
Выходные данные: Tallinn : Eesti Pimedate Raamatukogu, 2015
Время звучания: 18 ч. 39 мин. 10 сек.
Размер: 514 MB
Формат: DAISY 2.02
Тип издания: Звукозапись
Язык: eesti

Аннотация

Mitte keegi ei uskunud, et mulle oli ette määratud suur tulevik...

Nii algab Isabella (Isabeli) lugu ajaloo ühest kõige kuulsamast ja vastuolulisemast kuningannast. Tunnustatud kirjanik C. W. Gortner manab vaimusilma ette naise varajased tormilised aastad, kelle müütiline tõus võimule pidi muutma monarhiat, riiki ja maailma.

Noor Isabella on vaevalt teismeline, kui tema ja ta vend sunnitakse kodust lahkuma, et hakata elama õukonnas nende poolvenna kuningas Enrique ja tema pahura sepitseva kuninganna valvsa silma all. Isabellat ähvardab hädaoht, kui temast saab soovimatu ettur vandenõus Enrique troonilt kukutamiseks. Kahtlustatud reetmises ja vangistatud, astub ta ohtlikku rada, lõhki rebitud erinevate jõudude vahel, kuni leiab end seitsmeteistkümne aasta vanuses järsku Kastiilia, Hispaania suurima kuningriigi pärijana. Sattunud eluohtlikku konflikti, on ta otsustanud trooni kindlustamiseks abielluda ainsa mehega, keda ta armastab – Aragóni printsi Fernandoga.

Kui nad ühendavad kaks kuningriiki ühe krooni, ühe riigi, ühe usu alla, seisavad Isabella ja Fernando silmitsi vaenlastest ahistatud vaesunud Hispaaniaga. Kui lõunapoolse domeeni Granada maurid sõja kuulutavad, puhkeb äge võitlus iidse vaenlase vastu, mis paneb proovile Isabella otsustavuse, julguse ja kindla usu oma saatusse.

"Kuninganna vanne" viib meid Segovia hunnitutest paleedest Granada lahinguväljadele, Sevilla intriigidest kubisevatesse aedadesse, haarab kaasa riigi tormilisse loomisprotsessi ning tõstab esiplaanile kõiki raskusi trotsinud erakordselt lummava naise – Kastiilia Isabella.
Скачать, слушать и читать могут пользователи, имеющие разрешение администратора.