Contrast Increase font size Est Rus
Veebiraamatukogu

Log in

Browse:

Categories Authors Narrators Publishers Subject words
Home page Kirjanik kübaraga : Lilli Prometi lugu

Kirjanik kübaraga : Lilli Prometi lugu

Author: Hiiemäe, Sirly
Imprint: Tallinn : Eesti Pimedate Raamatukogu, 2019
Duration: 6 hours 9 minutes 31 seconds
Size: 169.7 MB
Format: DAISY 2.02
Publication type: Sound recording
Language: eesti

Summary

Kirjanik Lilli Promet (1922-2007) kasvas esimeses vabariigis, tegi läbi teise maailmasõja, rajas oma elu keerulisel nõukogude ajal, koges kirjanduslikku menu, kuid tema elu viimased aastad möödusid suhtelises vaikuses ja unustuses. Siiski on Prometi looming oluline osa eesti kultuuriloost.

"Kirjanik kübaraga" toob lugejateni seni teadmata fakte kirjaniku ja tema perekonna elust, mis aitavad paremini mõista nii Prometi loomingut kui ka ajastut, mida ta loomeisikuna esindas. Raamatu vahendusel saab lugeja asuda teele, mis algab isa Aleksander Prometi sünniga ning peatub siis, kui Ralf Parve kirjutab pärast 62-aastast abielu kalligraafilise käekirjaga külalisteraamatusse: "Raamatu lõpp".

Teose keskmes on Lilli Prometi elu ja loomingu kõige põnevamad ja viljakamad aastakümned. Lisaks kaardistab raamat teist ilmasõda vahetult kogenud ning nüüdseks hääbunud kirjanikepõlvkonna kogemusi, räägib tollasest seltskonnaelust ja kultuurieliidi omavahelistest suhetest ajastu kontekstis. See on huvitav lugemismaterjal kõigile Lilli Prometi loomingu austajatele, aga ka neile, keda huvitab Eesti lähiajaloo kultuuripärand.
Downloading, listening and reading is available only for the registered users.