Kontrastsus Suurenda teksti Eng Rus
Veebiraamatukogu

Sisene

Sirvi:

Kategooriad Autorid Esitajad Väljaandjad Märksõnad
Avaleht Tunnid

Tunnid

Esitaja: Vahtrik, Liina
Ilmumisandmed: Tallinn : Eesti Pimedate Raamatukogu, 2014
Kestus: 6 tundi 33 minutit 39 sekundit
Maht: 181.2 MB
Vorming: DAISY 2.02
Laad: Helisalvestis
Keel: eesti

Sisututvustus

Cunninghami kui kirjaniku debüüt toimus 1980. aastal. Kuid laiem tuntus saabus alles kümme aastat hiljem, 1990. aastal ilmunud lühiromaaniga "Kodu maailma serval" (A Home at the End of the World). Sellele teosele järgnes mahukas romaan "Ihu ja veri" (Flesh and Blood, 1995). Tõelise kirjandusliku kuulsuse tõi aga 1999. aastal ilmunud neljas romaan "Tunnid" (The Hours), mis pälvis PEN/Faulkneri ja Pulitzeri kirjandusauhinna. Romaanis heidab Cunningham pilgu kirjanduse sünni, vastuvõtu ja mõju käiku kolme eraldiseisva, kuid peenelt põimitud loo kaudu, mille kõigi ajaliseks raamiks on üks päev.

Esimese loo kangelanna, inglise kirjanik Virginia Woolf elab Richmondis ja kavandab oma romaani "Proua Dalloway", mille tööpealkirjaks saab "Tunnid". Teise loo kangelanna, proua Dallowayks ristitud raamatutoimetaja Clarissa elab 1990ndate New Yorgis ja korraldab oma luuletajast sõbra auks pidu. Kolmanda loo kangelanna, Teise maailmasõja järgse California koduperenaine küpsetab oma mehe sünnipäevatorti ja loeb lämmatavast argielust pääsemiseks Woolfi romaani "Proua Dalloway". Cunninghami hääl on selge, lüüriline ja varjundirohke.

Romaani ainetel valminud film tunnistati 2003. aasta Kuldgloobuse vääriliseks. Sama auhinna sai Virginia Woolfi kehastanud Nicole Kidman. Osatäitmine tõi näitlejannale ka Oscari.
Teavikut alla laadida, kuulata ja lugeda saavad kasutajad, kellele administraator on andnud vastava õiguse.