Kontrastsus Suurenda teksti Eng Rus
Veebiraamatukogu

Sisene

Sirvi:

Kategooriad Autorid Esitajad Väljaandjad Märksõnad
Avaleht Kas sina tead? : 162 selgitust lahedatele leiutistele, toredatele toodetele ja meditsiinilistele mõistatustele

Kas sina tead? : 162 selgitust lahedatele leiutistele, toredatele toodetele ja meditsiinilistele mõistatustele

Esitaja: Kallasma, Marite
Ilmumisandmed: Tallinn : Eesti Pimedate Raamatukogu, 2015
Kestus: 7 tundi 9 minutit 54 sekundit
Maht: 198.1 MB
Vorming: DAISY 2.02
Laad: Helisalvestis
Keel: eesti

Sisututvustus

Uuriv mõistus tahab kõike teada. Mis paneb gripihaigel lihased valutama? Kuidas ehitasid vanad egiptlased Giza püramiide? Kas täiskasvanu tüvirakud on sama võimekad kui embrüonaalsed tüvirakud? Mis süsivesikutevaeses toidusedelis nii erilist on? Kas hobujõud on päriselt seesama, mis ühe hobuse jõud? Kas šokolaad põhjustab aknet? Mis teeb liimi kleepuvaks?

Mõnikord esitab uuriv mõistus küsimusi, mille esitamise peale pole teised seni tulnudki. Mis tekitab kehaväliseid kogemusi? Kas „Tähesõdade“ valgusmõõk on päriselt võimalik? Miks mõnel inimesel on teine varvas pikem kui suur varvas? Kuidas vanad roomlased oma kohmaka numbritesüsteemi abil suutsid projekteerida oma vägevad ehitised?

Need on vaid mõned sellesse valikkogusse koondatud küsimustest, mida esitasid erinevas vanuses inimesed alates gümnaasiumiõpilastest kuni 80-aastasteni välja.

Raamat on jaotatud kaheksasse peatükki, mida täidavad küsimused ja vastused inimese ja tema loodu teemal: raamat käsitleb inimese bioloogiat ja täienduseks leidub siin noppeid keemiast ja füüsikast. Küsimuste skaala algab tsivilisatsiooni saaduste juurest, jätkub inimkeha ja selle talitlusega ning jõuab välja jalustniitvate nuhtlusteni, inimkeha töös hoidvate mehhanismideni ning tervisevaldkonna viimaste moeröögatusteni.
Teavikut alla laadida, kuulata ja lugeda saavad kasutajad, kellele administraator on andnud vastava õiguse.