Avaleht Georgi kosmiline aardejaht. Teine raamat

Georgi kosmiline aardejaht. Teine raamat

Esitaja: Pärn, Valli
Ilmumisandmed: Tallinn : Eesti Pimedate Raamatukogu, 2015

Lucy ja Stephen Hawkingi "Georgi kosmiline aardejaht" on järg raamatule "Georg ja Universumi salavõti". Georgi, Anni ja tema teadlasest isa Eriku seiklused jätkuvad Ülemaailmses Kosmoseagentuuris ja Universumis uute planeetide otsinguil. Põnevat seiklusjuttu täiendavad teadusesseed, mis annavad ülevaate mõnest uuemast Universumit käsitlevast teooriast.

Universumis valitsevad loodusseadused. Need määravad, kuidas Universum algab ja kuidas ajas areneb. Teaduse eesmärk on avastada need seadused ja mida nad tähendavad. See on kõige põnevam aardejaht, sest see aare on Universumi ja kõige selle sees oleva mõistmine. Me pole avastanud veel kõiki seadusi, nii et jaht ikka käib, aga meil on hea ettekujutus, mis nad üldse, ka kõige aärmuslikemates tingimustes, peavad olema.

Lugu ilmestavad mitmed teadusesseed, mis annavad lugejale põneva ülevaate mõnest uuemast teooriast.

Raamatule järgneb "Georg ja Suur Pauk".