Kontrastsus Suurenda teksti Eng Rus
Veebiraamatukogu

Sisene

Sirvi:

Kategooriad Autorid Esitajad Väljaandjad Märksõnad
Avaleht Kutsuge ämmaemand : tõsilugu 1950ndate East Endist

Kutsuge ämmaemand : tõsilugu 1950ndate East Endist

Esitaja: Haug, Aiki
Ilmumisandmed: Tallinn : Eesti Pimedate Raamatukogu, 2016
Kestus: 14 tundi 26 minutit 53 sekundit
Maht: 398.1 MB
Vorming: DAISY 2.02
Laad: Helisalvestis
Keel: eesti

Sisututvustus

See oli kahtlemata jõhker paik. Pussitamine oli tavaline. Pubikaklused ja -tülid igapäevased. Väikestes ülerahvastatud majades esines koduvägivalda.

St. Raymund Nonnatuse ämmaemandad - vaeste turvalisemale sünnitusele pühendunud anglikaani nunnade õeskond -töötasid Londoni sadamaagulites vaesematest vaesemate hulgas. Peaaegu poole üheksateistkümnendast sajandist olid nad ainsad selles piirkonnas tegutsevad usaldusväärsed ämmaemandad.

Koos nunnadega töötades nägi Jennifer Worth jõhkrust, ükskõiksust ja traagikat, kuid puutus kokku ka hämmastava lahkuse ja mõistmisega.

"Ämmaemanda töö on täis draamat ja melodraamat. Iga laps on eostatud kas armastusest või ihast, sündinud lõbule või tragöödiale ja ahastusele järgnenud valudes ja kannatustes. Ämmaemand viibib iga sünni juures, ta on selle keskel, näeb kõike." Neid uskumatult liigutavaid, häirivaid, helgeid, kurbi ja lõbusaid lugusid, mis elustavad 1950ndate East Endi ja millest kujunes Jennifer Worthi kõige olulisem kogemus, saadab värvikas kokni huumor.

Raamatu järgi on loodud populaarne telesari "Kutsuge ämmaemand" (2012, BBC). Raamatule järgneb "Parandusmaja varjud".
Teavikut alla laadida, kuulata ja lugeda saavad kasutajad, kellele administraator on andnud vastava õiguse.