Kontrastsus Suurenda teksti Eng Rus
Veebiraamatukogu

Sisene

Sirvi:

Kategooriad Autorid Esitajad Väljaandjad Märksõnad
Avaleht Minu euroopa perekond : viimased 54 000 aastat

Minu euroopa perekond : viimased 54 000 aastat

Autor: Bojs, Karin
Esitaja: Koni, Urve
Ilmumisandmed: Tallinn : Eesti Pimedate Raamatukogu, 2021
Kestus: 17 tundi 31 minutit 41 sekundit
Maht: 483.4 MB
Vorming: DAISY 2.02
Laad: Helisalvestis
Keel: eesti

Sisututvustus

1980-ndatest alates on geeniteadus teinud läbi tohutu arengu alates revolutsioonilistest uuendustest kriminalistikas, meditsiinis ja bioloogias kuni selleni, et on nüüd abiks ka arheoloogidele ja ajaloolastele.

Rootsi teadusajakirjanik Karin Bojs otsustas suguvõsauurimisega süvitsi minna ja saada geenitestide kaudu rohkem teada oma seosest ürgaja inimestega. Ta luges sadu teadusuuringuid, intervjueeris seitsetkümmet maailma juhtivat teadlast ja reisis kümmekonda riiki, et mööda jälgi ajas tagasi liikuda.

Raamatut kirjutama asudes seadis ta eesmärgiks seostada teadlaste uusimad avastused Euroopa esiajaloost omaenda perekonnalooga. Tulemuseks on väga tavatu ja universaalne raamat Euroopa ajaloost alates esimesest sisserännulainest kuni tänapäevani - viikingitest, varastest Lähis-Ida põlluharijatest ja flööti puhuvatest koopainimestest Saksamaal ja Prantsusmaal.

Ajalugu, mida ta kirjeldab, on meie kõigi oma. Me oleme omavahel sugulased. Ükskord ammu elasid kusagil meie ühised esiemad ja esiisad. DNA-lõimed seovad meid kõiki omavahel kokku.

Raamat pälvis 2015. aastal Rootsi tunnustatuima kirjandusauhinna, Augustpriseti aasta parima mitteilukirjandusteose valdkonnas.
Teavikut alla laadida, kuulata ja lugeda saavad kasutajad, kellele administraator on andnud vastava õiguse.