Avaleht Meie joogivesi : allikad, kaevud, kraanid ja pudelid

Meie joogivesi : allikad, kaevud, kraanid ja pudelid

Esitaja: Pärn, Valli
Ilmumisandmed: Tallinn : Eesti Rahvusraamatukogu Pimedate Raamatukogu, 2023

"Tean tegelikult, et ilmselt poleks meid sinna janusse surra lastud ja see matkarada oli üsna käidav, nii et meie valged kolbad poleks sinna sajanditeks pleekima jäänud. Aga õppetund vee puudumise ja puudutuse kohta oli saadud."

"Mu hea sõber rääkis ühest vanamemmest, kes krooniaja hakul oli öelnud: "Kui poes hakatakse müüma vett ja mulda, siis on elu Eestis p****s!" Niisama julmalt ütleski, ja me peame tõdema, et see aeg on käes."

Kristel Vilbaste on looduskirjanik, kelle sulest ilmus kümme aastat tagasi menuteos "Eesti allikad". Praegu on joogivee kättesaadavus muutunud nii oluliseks teemaks, et kui autor 2022. aastal raamatut kirjutama hakkas, tuli peatükke aina juurde. Kust saada joogivett siis, kui elektrit pole? Kas meie looduslik vesi on joodav? Kuidas vett leida? Raamatust leiab ühtlasi ligemale 100 Eesti joogiveeallika nimekirja.