Kontrastsus Suurenda teksti Eng Rus
Veebiraamatukogu

Sisene

Sirvi:

Kategooriad Autorid Esitajad Väljaandjad Märksõnad
Avaleht Häving : lugu Putini sõja telgitagustest

Häving : lugu Putini sõja telgitagustest

Esitaja: Saulep, Merle
Ilmumisandmed: Haapsalu : Haapsalu Sotsiaalmaja, 2023
Kestus: 15 tundi 7 minutit 21 sekundit
Maht: 416.4 MB
Vorming: DAISY 2.02
Laad: Helisalvestis
Keel: eesti

Sisututvustus

Owen Matthewsi "Häving" on vapustav uurimus Vene-Ukraina sõjast ja selle tagamaadest, ulatudes Kremli koridoridest kuni Mariupoli kaevikuteni.

Venemaa kallaletung Ukrainale on kõige tõsisem geopoliitiline kriis pärast Teist maailmasõda, kuid ometigi ümbritseb selle põhjuseid siiani salapära.

Miks muutus seni hoolikalt kalkuleerinud ja enda võimalusi täpselt hinnanud Vladimir Putin ühtäkki hoolimatuks mänguriks, kes seadis ohtu mitte ainult oma režiimi, vaid kogu Venemaa?

Tuginedes enam kui 25-aastasele korrespondenditöö kogemusele Moskvas, samuti oma perekondlikele sidemetele Venemaa ja Ukrainaga, viib ajakirjanik Owen Matthews meid Vene-Ukraina vastasseisu ajalooliste juurte kaudu pandeemiaaegsesse Covidi mulli, mille eraldatuses Putin kallaletungi kavandas, kartes paranoiliselt Lääne salasepitsusi, ja liigub sealt edasi ootamatult sõjakangelaseks saanud Ukraina presidendi Volodõmõr Zelenskõi tagatuppa, tema lähimate võitluskaaslaste juurde.

Kasutades Putini endiste ja praeguste lähikondsete selgitusi, vangi langenud Vene sõdurite tunnistusi ja kohalike elanike meenutusi, kirjeldab Owen Matthews mitte ainult sõja põhjuseid, vaid ka sõda ennast. "Häving" on panoraamne ja autoriteetne ülevaade konfliktist, mis raputas hingepõhjani kogu Euroopat.
Teavikut alla laadida, kuulata ja lugeda saavad kasutajad, kellele administraator on andnud vastava õiguse.