Avaleht Valged akaatsiad. Pentaloogia 2. osa

Valged akaatsiad. Pentaloogia 2. osa

Ilmumisandmed: Helsinki : Soome Pimedate Raamatukogu, 1996

Autor jätkab Sofia Orbeliani elukäigu kujutamist. Tegevus algab 1894. aastal, mil 19-aastane Sonja on kutsutud suurvürstitar Ksenia õuedaamiks. Tema ja keisri venna suurvürst Georgi armastusel lasub traagiline pitser - mõlemad haigestuvad tuberkuloosi ning samas on nende suhted ebaselged. Pealegi on kombeks, et keisri vennad abielluvad Euroopa printsessidega. Ka Georgi jaoks on välja valitud kaks võluvat daami ning Sonja määramist uue keisrinna õuedaamiks võib pidada selgeks katseks teda Georgist lõplikult eemaldada.
(Allikas: Postimees Extra 04.05.1996)

Raamatule eelneb "Vürstitar Sonja" ning järgnevad "Tormipilved", "Ööbikusalu" ning "Viktoria".