Контраст Шрифт крупнее Est Eng
Veebiraamatukogu

Вход

Просмотр:

Категории Авторы Исполнители Издатели Предметные слова

Emapiim

Автор: Ikstena, Nora
Исполнитель: Mitt, Maarja
Выходные данные: Tallinn : Eesti Pimedate Raamatukogu, 2018
Время звучания: 6 ч. 4 мин. 20 сек.
Размер: 167.9 MB
Формат: DAISY 2.02
Тип издания: Звукозапись
Язык: eesti
Предметные слова: läti kirjandus / ilukirjandus / romaanid / heliraamatud

Аннотация

Nora Ikstena romaan "Emapiim" on viimaste aegade üks enim kõneainet pakkunud läti romaan, mida kodumaal on müüdud ligi 20 000 eksemplari ja mis suures osas põhineb autori enda elulool.

Romaan areneb kahe paralleelse jutustusena, üks neist 1969. aasta sündinud ja emaarmastuse puuduses üles kasvanud tütre lugu, teine 1944. aastal sündinud ema lugu, kes andeka günekoloogina ennast töö abil kõigest ümbritsevast ära lõikab. Kolmanda osapoolena tõuseb esile vanaema, kes püüab anda lapselapsele seda, mida ema lapsele anda ei suuda, "Emapiim" kannab lugeja läbi enam kui nelja aastakümne, keskendudes aastatele 1970.-1980. Lootusetu vastuhakk nõukogude süsteemile on tuntav igal romaani leheküljel. Petlikult lihtsas keeles kirja pandud jutustus tegeleb küsimustega vabadusest ja võimust, emadusest ja usust.

Läti lugejad on öelnud, et "Emapiim" on tervendava mõjuga ja paneb oma eluraskustele vaatama uue pilguga. Romaani tõlkeõigused on müüdud 10 keelde. Nora Ikstena loomingust on seni eesti keeles ilmunud kaks romaani: "Elu pühitsus" Ita Saksa ja "Neitsi õpetus" Kalev Kalkuni tõlkes.
Скачать, слушать и читать могут пользователи, имеющие разрешение администратора.