Главная страница Guernsey Kirjandus- ja Kartulikoorepiruka Selts

Guernsey Kirjandus- ja Kartulikoorepiruka Selts

Исполнитель: Vahtrik, Liina
Выходные данные: Tallinn : Eesti Pimedate Raamatukogu, 2019

Jaanuar 1946. Kirjanik Juliet Ashton otsib teise maailmasõja painetest taastuvas Londonis teemat oma järgmise raamatu jaoks. Ta ei oskaks uneski arvata, et leiab selle tänu kirjale, mille saadab võõras mees, kes elab Suurbritanniale kuuluval Guernsey saarel, mille olid sõja ajal okupeerinud natsid.

Märganud oma lemmikraamatu sisekaanel Julieti nime, võtab mees naisega ühendust. Juhusest alanud kirjavahetus tõmbab Julieti võõra mehe ja tema sõprade maailma, kes kõik kuuluvad Guernsey Kirjandus- ja Kartulikoorepiruka Seltsi. See omapärane ühing sündis salaja söödud seapraest ning aitas rasketel okupatsiooniaastatel üksteise ja raamatute toel hakkama saada.

Juliet astub seltsi värvikate liikmetega ridamisi kirjavahetusse, õppides tundma nii saart kui ka selle asukate tormilisi elukäike. Kirjavahetus päädib sõiduga saarele, mis muudab naise elu igaveseks.