Главная страница Kui vanad naised armuvad. I, Katre

Исполнитель: Saulep, Merle
Выходные данные: Haapsalu : Haapsalu Sotsiaalmaja, 2021
Предметные слова: eesti kirjandus / ilukirjandus / romaanid / heliraamatud

"Katre" on esimene romaan Leelo Kassikäpa triloogiast "Kui vanad naised armuvad".

Romaani peategelane Katre on kuldse keskea künnise ületanud. Naine on oma neli last suureks kasvatanud ja seega on tema elutöö tehtud. Elu üksluisus ei rahulda tegusat naist. Ta igatseb enda ellu veel midagi. Katre ei suuda leppida mõttega, et tema jaoks ei olegi enam midagi tulemas ja kogu edasine elu on surmani paika pandud.

Kui Katre ellu ilmub Mattias, armub naine eneselegi ootamatult. Mees vallutab kõik naise mõtted ja tunded. See on lugu sügava hingeeluga naise elu viimasest kõikehaaravast kiindumusest, kirglikust keelatud armastusest. Romaani lõpus jõuab tegevus tagasi Katre lapsepõlve, mis möödus sõjajärgsetel aastatel Võrumaal väga vaeses neljalapselises peres.