Главная страница Berliin, Alexanderplatz : Franz Biberkopfi lugu

Автор: Döblin, Alfred
Исполнитель: Ots, Andres
Выходные данные: Tallinn : Eesti Pimedate Raamatukogu, 2022
Предметные слова: saksa kirjandus / juudi kirjandus / ilukirjandus / romaanid / heliraamatud

Sellel raamatul on kaks peategelast. Esimene on Franz Biberkopf, äsja vanglast vabanenud mees. Biberkopf on pealtnäha heasüdamlik ja korralik, kuid teda tõmbab taas allmaailma poole. Teine peategelane on 1920. aastate Berliin, pulbitsev suurlinn, mis pole veel taastunud I maailmasõja traumadest. Raamatu stiil on väga mitmekülgne, muu tegevuse vahele on põimitud hulk ajastule omaseid autentseid tekste, millest kokku moodustub ühe linna ja selle tollaste elanike portree.

Saksa-juudi päritolu kirjaniku Alfred Döblini (1878–1957) tuntuim romaan "Berliin Alexanderplatz" on üks saksa ja kogu euroopa 20. sajandi kirjanduse tippteoseid. Režissöör Rainer Werner Fassbinder tegi sellest 1980. aastal kinoajalukku läinud filmiversiooni.