Контраст Шрифт крупнее Est Eng
Veebiraamatukogu

Вход

Просмотр:

Категории Авторы Исполнители Издатели Предметные слова
Главная страница Häving : lugu Putini sõja telgitagustest

Häving : lugu Putini sõja telgitagustest

Автор: Matthews, Owen
Исполнитель: Saulep, Merle
Выходные данные: Haapsalu : Haapsalu Sotsiaalmaja, 2023
Время звучания: 15 ч. 7 мин. 21 сек.
Размер: 416.4 MB
Формат: DAISY 2.02
Тип издания: Звукозапись
Язык: eesti

Аннотация

Owen Matthewsi "Häving" on vapustav uurimus Vene-Ukraina sõjast ja selle tagamaadest, ulatudes Kremli koridoridest kuni Mariupoli kaevikuteni.

Venemaa kallaletung Ukrainale on kõige tõsisem geopoliitiline kriis pärast Teist maailmasõda, kuid ometigi ümbritseb selle põhjuseid siiani salapära.

Miks muutus seni hoolikalt kalkuleerinud ja enda võimalusi täpselt hinnanud Vladimir Putin ühtäkki hoolimatuks mänguriks, kes seadis ohtu mitte ainult oma režiimi, vaid kogu Venemaa?

Tuginedes enam kui 25-aastasele korrespondenditöö kogemusele Moskvas, samuti oma perekondlikele sidemetele Venemaa ja Ukrainaga, viib ajakirjanik Owen Matthews meid Vene-Ukraina vastasseisu ajalooliste juurte kaudu pandeemiaaegsesse Covidi mulli, mille eraldatuses Putin kallaletungi kavandas, kartes paranoiliselt Lääne salasepitsusi, ja liigub sealt edasi ootamatult sõjakangelaseks saanud Ukraina presidendi Volodõmõr Zelenskõi tagatuppa, tema lähimate võitluskaaslaste juurde.

Kasutades Putini endiste ja praeguste lähikondsete selgitusi, vangi langenud Vene sõdurite tunnistusi ja kohalike elanike meenutusi, kirjeldab Owen Matthews mitte ainult sõja põhjuseid, vaid ka sõda ennast. "Häving" on panoraamne ja autoriteetne ülevaade konfliktist, mis raputas hingepõhjani kogu Euroopat.
Скачать, слушать и читать могут пользователи, имеющие разрешение администратора.