Главная страница Tudeng Moskvas : 1969-1970 : kaheksas raamat

Автор: Kiik, Heino
Исполнитель: Kornõljev, Maire
Выходные данные: Võru : Pimedate Infoühing Helikiri, 2009
Время звучания: 10 ч. 44 мин.

Järg raamatutele "Kuresaapad", "Kõndes", "Mitteminister", "Ole usin", "Leida ennast", "No siis..." ning "Tondionu".

Heino Kiige mälestusteseeria kaheksandas osas meenutab autor elu kahes pealinnas – Tallinnas ja Moskvas. Autor pääseb õppima Moskva Gorki-nimelisse Kirjandusinstituuti kõrgematele kirjanduskursustele. Samal ajal õpivad kirjandusinstituudis ka temast nooremad Mats Traat ja Jaan Kruusvall. Heino Kiik ahmib endasse Moskva rikkalikust kirjandus- ja kunstielust nii palju kui võimalik – külastab teatrietendusi, kunstinäitusi ja satub isegi vene kirjanike kongressile. Koduses Tallinnas ootab abikaasa Helmi Puur koos vastsündinud pisipoja Jaaniga. Lõpule jõuavad ka vaidlused „Tondiöömaja” pärast – viimaks ometi on käsikiri trükikojas ja ilmub raamatuna.

Raamatule järgnevad "Helmiga", "Parteilisuse ajastul", "Eluteeristil", "Põgenikuna Moskvas" ning "Ei sure kirjanik".