Главная страница Kirjad vanglast : artiklid, dialoogid, intervjuud

Kirjad vanglast : artiklid, dialoogid, intervjuud

Автор: Hodorkovski, Mihhail
Исполнитель: Grünberg, Anu
Выходные данные: Võru : Pimedate Infoühing Helikiri, 2012

2003. aasta oktoobris arreteeriti Novosibirski lennuväljal üks tollaseid tuntumaid oligarhe Mihhail Hodorkovski, nafta- ja gaasifirma Jukos juht, kes kuulus maailma rikkaimate inimeste hulka. Prokuratuur esitas rea süüdistusi, muuhulgas erastamisprotsessi rikkumistes, maksudest kõrvalehoidmises ja suure koguse nafta varastamises. 2005. aasta mais määras kohus talle karistuseks üheksa aastat vanglat ning 2010. aasta teise protsessi järel pikendati karistusaega 14 aastani, mis tähendab vangistust 2019. aastani. Mõlemat protsessi ning sellega seotud asjaolusid on saatnud ülemaailmne meedia tähelepanu.

Käesolevas raamatus esitab Mihhail Hodorkovski oma nägemuse protsessi tagamaadest, kuidas sündmused selleks arenesid ning mis võib Venemaad ees oodata. Ebatavalise osa raamatust moodustavad Hodorkovski vestlused mitmete tuntud Vene ühiskonna- ja kultuuritegelastega nagu Boriss Akunin, Ljudmila Ulitskaja ja Boriss Strugatski, lisatud on tema temaatilisi intervjuusid.