Главная страница Olav Audunipoeg ja tema lapsed

Автор: Undset, Sigrid
Исполнитель: Margiste, Anne-Reet
Выходные данные: Tallinn : Eesti Pimedate Raamatukogu, 2010
Предметные слова: norra kirjandus / ilukirjandus / romaanid / ajaloolised romaanid / heliraamatud

Norra kirjanduse klassiku Sigrid Undseti (1882-1949) keskajaainelise romaanidiloogia "Olav Audunipoeg" II osa, mille tegevus toimub XIII sajandi lõpukümnenditel.

Pärast naise surma pinna jalge alt kaotanud nimitegelane sõidab unustust otsima Inglismaale, kus ta hingehaavad veel rohkem lahti kistakse. Koju tagasi pöördunud, kujunevad suhted lastega – tütre ja võõraspojaga – keerulisteks. Üksteise mittemõistmine varjutab kolme peategelase elu kuni romaani traagilise lõpuni. Ainult võõraspoeg ja tema naine, kes julgevad trotsida ühiskonnas valitsevaid tavasid, heidavad säravaid värve raamatu viimasele osale ja lasevad Olav Audunipoja saatusel reljeefselt esile tõusta.

Raamatule eelneb "Hobulahe Olav Audunipoeg".