Contrast Increase font size Est Rus
Veebiraamatukogu

Log in

Browse:

Categories Authors Narrators Publishers Subject words
Home page Lained

Lained

Narrator: Rekkaro, Anne
Imprint: Haapsalu : Haapsalu Sotsiaalmaja, 2019
Duration: 5 hours 8 minutes 10 seconds
Size: 71 MB
Format: DAISY 2.02
Publication type: Sound recording
Language: eesti

Summary

Eestiga tihedalt seotud kuulsast Keyserlingide aadlisuguvõsast on võrsunud hulk väljapaistvaid inimesi. Raikküla Keyserlingide järglased käivad tänini Eestis orientalistikaseminare korraldamas.

Selle suguvõsa andekas esindaja Eduard von Keyserling (1855-1918) sündis Kuramaal, õppis Tartu Ülikoolis õigusteadust, filosoofiat ja kunstiajalugu ning tegutses seejärel vabakutselise kirjanikuna Viinis ja Münchenis. Tema looming sai Saksamaal hästi tuntuks ja on kahel korral (1922 ja 1933) kogutud teostena välja antud. Nobeli laureaat Thomas Mann nimetas teda virtuoosiks ning kõrvutas niisuguste nimekate kirjanikega nagu Fontane, Turgenev ja Bang.

"Laineid" peetakse Keyserlingi tippteoseks. Romaani tegelased - kaunis krahvinna Doralice, tema kunstnikust mees Hans ja naabruses suvitav kindralipere - saavad ainsa suvega vapustavaid elamusi, nende vahel tekivad ja arenevad keerulised armusuhted. Kui see raamat ilmus, tervitas kriitika teda sõnadega: "See on elu ise, pulbitsev elu, mitte literatuur!"
Downloading, listening and reading is available only for the registered users.