Kontrastsus Suurenda teksti Eng Rus
Veebiraamatukogu

Sisene

Sirvi:

Kategooriad Autorid Esitajad Väljaandjad Märksõnad
Avaleht Lained

Lained

Esitaja: Rekkaro, Anne
Ilmumisandmed: Haapsalu : Haapsalu Sotsiaalmaja, 2019
Kestus: 5 tundi 8 minutit 10 sekundit
Maht: 71 MB
Vorming: DAISY 2.02
Laad: Helisalvestis
Keel: eesti

Sisututvustus

Eestiga tihedalt seotud kuulsast Keyserlingide aadlisuguvõsast on võrsunud hulk väljapaistvaid inimesi. Raikküla Keyserlingide järglased käivad tänini Eestis orientalistikaseminare korraldamas.

Selle suguvõsa andekas esindaja Eduard von Keyserling (1855-1918) sündis Kuramaal, õppis Tartu Ülikoolis õigusteadust, filosoofiat ja kunstiajalugu ning tegutses seejärel vabakutselise kirjanikuna Viinis ja Münchenis. Tema looming sai Saksamaal hästi tuntuks ja on kahel korral (1922 ja 1933) kogutud teostena välja antud. Nobeli laureaat Thomas Mann nimetas teda virtuoosiks ning kõrvutas niisuguste nimekate kirjanikega nagu Fontane, Turgenev ja Bang.

"Laineid" peetakse Keyserlingi tippteoseks. Romaani tegelased - kaunis krahvinna Doralice, tema kunstnikust mees Hans ja naabruses suvitav kindralipere - saavad ainsa suvega vapustavaid elamusi, nende vahel tekivad ja arenevad keerulised armusuhted. Kui see raamat ilmus, tervitas kriitika teda sõnadega: "See on elu ise, pulbitsev elu, mitte literatuur!"
Teavikut alla laadida, kuulata ja lugeda saavad kasutajad, kellele administraator on andnud vastava õiguse.