Kontrastsus Suurenda teksti Eng Rus
Veebiraamatukogu

Sisene

Sirvi:

Kategooriad Autorid Esitajad Väljaandjad Märksõnad
Avaleht Karussell

Karussell

Esitaja: Karisma, Katrin
Ilmumisandmed: Tallinn : Eesti Pimedate Raamatukogu, 2014
Kestus: 15 tundi 45 minutit 31 sekundit
Maht: 434.4 MB
Vorming: DAISY 2.02
Laad: Helisalvestis
Keel: eesti

Sisututvustus

Romaan Karussell (The Merry-Go-Round, 1905) on Maughami jaoks haruldase vormilise eksperimendi tulemus, sisaldades tegelikult endas kolme iseseisvat romaani, mis kujutavad Edwardi-aegset elu Londoni agulites, eeslinnades ja kõrgemas seltskonnas. Lugusid, mis käsitlevad kivinenud tavade tugevust ning inimsuhete keerukust, ühendab üks Maughami läbi aegade kõige veetlevamaid karaktereid. Lugejale avaneb meeldivalt vaimuka ja iseseisva vanatüdruku, välimuselt Agrippinat meenutava miss Ley silmade kaudu inimliku armastuse ja mõtlemisviisi kaootilisus: praosti tütre lühike, kuid õnnelik abielu sureva poeediga; suurilmadaam, kelle abielurikkuv kirg noore kelmi vastu ta veelgi armastavamaks abikaasaks muudab; ja Maughami lemmikteema - aumehe otsus vooruslikkus eneses äärmuseni viia.

Ja veel, Maughami kaasaegsed kriitikud ei jätnud mainimata, et noore kirjaniku peen stiil, tema väljendusrikkus, kujundirikkus, sõnaseadmise oskus võtab lihtsalt tummaks!

Sisaldades mõtisklusi inimloomuse üle, armastuse ja abielu üle, elumõtte otsinguid, on Karussell otsekui eelmäng Maughami võimsale peateosele Inimorjusest, mille ilmumiseni jäi siis veel kümmekond aastat.
Teavikut alla laadida, kuulata ja lugeda saavad kasutajad, kellele administraator on andnud vastava õiguse.