Kontrastsus Suurenda teksti Eng Rus
Veebiraamatukogu

Sisene

Sirvi:

Kategooriad Autorid Esitajad Väljaandjad Märksõnad
Avaleht Aja jälg kivis : Belgia, Holland, Luksemburg

Aja jälg kivis : Belgia, Holland, Luksemburg

Esitaja: Koni, Urve
Ilmumisandmed: Tallinn : Eesti Pimedate Raamatukogu, 2014
Kestus: 6 tundi 20 minutit 52 sekundit
Maht: 175.4 MB
Vorming: DAISY 2.02
Laad: Helisalvestis
Keel: eesti

Sisututvustus

Vikerraadio sarjast "Aja jälg kivis" välja kasvanud seitsmes raamat viib lugeja kolme Euroopa riiki, mis moodustasid 1958. aastal sõlmitud lepingu alusel Beneluxi majandusühenduse. BElgium, NEtherland, LUXembourg. Belgia, Holland ja Luksemburg. Kaks esimest on ka Madalmaadena tuntud.

Alustame rännakut Brüsseli ajaloolisest turuväljakust Grote Marktist ja jalutame edasi mööda Euroopa pealinna, et imetleda uuendusmeelse arhitekti Victor Horta põnevaid juugendpaleesid. Edasi tuleb sadamalinn Antverpen oma uhke ja vägeva Jumalaema kirikuga ning kanalitega lõhestatud ajalooline vanalinn Brügge, kus on kaunis raekojahoone ning Euroopa vanim Püha Johannese haigla. Uurime järele, mida kujutavad enesest keskaegsed riidehallid Ypres'is ja Brügges.

Hollandis alustame Amsterdami Riigimuuseumist ja vaatame ringi Rembrandti majas. Ajaloolises Delftis köidab tähelepanu suursugune Mauritshuis, praegune Kuninglik Maaligalerii. Elegantses ja kuninglikus Haagis peitub veel üks linn, Madurodam - uskumatult võluv meistritöö, minilinn, milles leidub tuntud ehitisi kogu Hollandist. Tähelepanuta ei saa jätta ka Utrechti lähedal asuvat Kasteel De Haari lossikompleksi.

Ja lõpuks võtab meid sõbralikult vastu tillukese hertsogiriigi Luksemburgi pealinn Luxembourg, kus jääb mulje, et see paik on tema elanike jaoks tõeline väike paradiis.

Unustamatuid reisielamusi!
Helgi Erilaid
Teavikut alla laadida, kuulata ja lugeda saavad kasutajad, kellele administraator on andnud vastava õiguse.