Avaleht 1+1 : uus hingamine

1+1 : uus hingamine

Esitaja: Ots, Andres
Ilmumisandmed: Tallinn : Eesti Pimedate Raamatukogu, 2015

Kogu maailm naeratab Philippe Pozzo di Borgole, kahe rikka aadlisuguvõsa järeltulijale ja Pommery šampanjakompanii juhile, kuni mees jääb ühel päeval paraplaaniõnnetuse tagajärjel halvatuks. Peagi kaotab ta ka oma naise ning jääb üksi kahe adopteeritud lapsega. Ratastooli aheldatud aristokraadi süngusse ja traagikasse toob nalja ja pöörasust ühiskonna põhjakihist pärinev abiline Abdel.

See on tõestisündinud lugu mälestustest ja unistustest, heitumusest ja lootusest, mille põhjal on valminud ka Eesti kinodes pikalt jooksnud ülimenukas prantsuse film "1+1", kus peaosades mängivad Francois Cluzet’ ja Omar Sy.