Kontrastsus Suurenda teksti Eng Rus
Veebiraamatukogu

Sisene

Sirvi:

Kategooriad Autorid Esitajad Väljaandjad Märksõnad
Avaleht Kirjanik kübaraga : Lilli Prometi lugu

Kirjanik kübaraga : Lilli Prometi lugu

Ilmumisandmed: Tallinn : Eesti Pimedate Raamatukogu, 2019
Kestus: 6 tundi 9 minutit 31 sekundit
Maht: 169.7 MB
Vorming: DAISY 2.02
Laad: Helisalvestis
Keel: eesti

Sisututvustus

Kirjanik Lilli Promet (1922-2007) kasvas esimeses vabariigis, tegi läbi teise maailmasõja, rajas oma elu keerulisel nõukogude ajal, koges kirjanduslikku menu, kuid tema elu viimased aastad möödusid suhtelises vaikuses ja unustuses. Siiski on Prometi looming oluline osa eesti kultuuriloost.

"Kirjanik kübaraga" toob lugejateni seni teadmata fakte kirjaniku ja tema perekonna elust, mis aitavad paremini mõista nii Prometi loomingut kui ka ajastut, mida ta loomeisikuna esindas. Raamatu vahendusel saab lugeja asuda teele, mis algab isa Aleksander Prometi sünniga ning peatub siis, kui Ralf Parve kirjutab pärast 62-aastast abielu kalligraafilise käekirjaga külalisteraamatusse: "Raamatu lõpp".

Teose keskmes on Lilli Prometi elu ja loomingu kõige põnevamad ja viljakamad aastakümned. Lisaks kaardistab raamat teist ilmasõda vahetult kogenud ning nüüdseks hääbunud kirjanikepõlvkonna kogemusi, räägib tollasest seltskonnaelust ja kultuurieliidi omavahelistest suhetest ajastu kontekstis. See on huvitav lugemismaterjal kõigile Lilli Prometi loomingu austajatele, aga ka neile, keda huvitab Eesti lähiajaloo kultuuripärand.
Teavikut alla laadida, kuulata ja lugeda saavad kasutajad, kellele administraator on andnud vastava õiguse.