Контраст Шрифт крупнее Est Eng
Veebiraamatukogu

Вход

Просмотр:

Категории Авторы Исполнители Издатели Предметные слова
Главная страница Minu saatuslik Eesti

Minu saatuslik Eesti

Автор: Lehtonen., Markku
Исполнитель: Klaos, Kaire
Выходные данные: Haapsalu : Haapsalu Sotsiaalmaja, 2018
Время звучания: 10 ч. 1 мин. 55 сек.
Размер: 241.9 MB
Формат: DAISY 2.02
Тип издания: Звукозапись
Язык: eesti

Аннотация

Markku Lehtonen (s. 1951) on Eestimaa radu käinud väga kaua. Esimest korda tuli ta Tallinnasse 1972. aastal. Pärast seda muutusid külaskäigud Eestisse regulaarseteks, sest teda sidus Soome lahe lõunakaldaga nii abielu eestlannaga kui ka töö Soome turismigruppide reisijuhina.

1984. aastal hakkas ta Soome rahvaülikoolides õpetama eesti keelt. Ametikoht Turu linnavalitsuses andis talle võimaluse olla Soome-Eesti omavalitsuste koostöö korraldajate hulgas ja peagi hakkas ta osalema ka sõprusühingute tegevuses. 1990-ndate teisel poolel tõi elukorralduse muutus ta Haapsalu püsielanikuks ja turismiettevõtjaks.

Humoorikal moel kirjeldab ta oma kokkupuuteid paljude tuntud ja vähem tuntud inimestega alates KGB kaastöötajates kuni Eesti Vabariigi uusaegsete presidentideni. Saame teada, kui innukalt toetasid Eesti vabadusliikumist tavalised soomlased ja võime lugeda ka Eesti uuema ajaloo seikadest. Lehtonen on hoolega jälginud Eesti arengut ja mitmed tänapäeva Eesti poliitikud saavad tema karmi kriitika osaliseks.

Ei, see ei ole järjekordne "Minu..." sarja raamat. See raamat on hoopis teine tase.
Скачать, слушать и читать могут пользователи, имеющие разрешение администратора.